Iva Mudrová

Ve čtvrtek 25.10.2019 od 9,00 – 15,30

(děti z 1. tř Kuřátka a 2. tř. Medvíďata)

a v pátek 26.10 od 8,00 hod

( 3. tř. Berušky + 4.A tř. Koťátka +4.B tř. Myšky)

bude v naší MŠ probíhat vstupní vyšetření dětí za přítomnosti fyzioterapeutky paní Mgr. Martiny Haklové a zapisovatelky.

Ve čtvrtek 24.10.2019  od 16,30 hod

proběhne Informační schůzka rodičů.

Na tuto schůzku přijďte, prosíme, bez dětí!

Jedná se o seznámení s celým projektem, cvičením a vyšetřováním dětí za přítomnosti fyzioterapeutky.

Děti z MŠ Berušky v pondělí 14. 10. 2019 navštívily divadelní sál na Poště, kde na ně čekal „Krejčík Honza“ s programem plným veselých písniček, scének a legrácek .

„Krejčíka Honzu“ přivítaly bouřlivým pozdravem „Ahoooj“ a obrovským potleskem. Během hodinového vystoupení si děti společně zazpívaly, zacvičily, zasmály se, zkrátka jejich rozzářené oči svědčily o tom, že je „Krejčík Honza“ dokázal skvěle pobavit.

foto: fotogalerie a také zde

Venku sice poprchávalo a počasí se na nás škaredilo, ale u Berušek bylo veselo. Děti se od rána těšily, až přijede divadélko s pohádkou „ O zvědavém slůněti“.

Se slůnětem děti cestovaly po Africe, aby s ním zjistily co má krokodýl k večeři.

Představení bylo plné písniček a dětem se moc líbilo. Herce na závěr odměnily hlasitým potleskem a rozzářenými tvářičkami. Tak zase někdy příště.

foto: fotogalerie a také zde

Všechny malé i velké berušky prožily krásný první školní měsíc září u nás ve školce. A protože už všechno umí na jedničku, rozhodli jsme se vyrazit na výlet do Konopišťského parku ekovláčkem.

V parku nás už čekaly stromy s barevným listím, spadané kaštany a žaludy, houby a bažanti. Po cestě na hřiště jsme se proběhli a splnili všechny hádanky o lese, které si pro nás připravil náš starý známý konopišťský skřítek.

Výlet nám rychle utekl a byl čas se vrátit zpět. Ekovláček nás odvezl zpět do školky. A po cestě nás pan řidič pochválil, že jsme se chovali v lese vzorně, nenechali jsme tam žádné odpadky, ani neničili les. To všechno sledoval konopišťský skřítek, který nám za to zanechal u pana řidiče sladkou odměnu.

Do školky jsme se vrátili unaveni, ale šťastni z krásného výletu.

foto: fotogalerie a také zde

Slova písně se nesly prostorami POSEZU 23.9.2019 na dalším setkání dětí z MŠ Berušky s benešovskými seniory.

Tentokrát k naší radosti mezi nás zavítali i dědečkové. Po vzájemném seznámení, kdy jsme házeli míčkem a říkali si, jak se jmenujeme, zazpívali děti písničku o kamarádství. Na oplátku pak dědečkové a babičky zase zazpívali dětem a babička Vilma jim pověděla dvě krásné veršované pohádky. Po té nás čekalo společné tvoření. Děti se svými dospělými pomocníky vyrobily krásné krokodýly. Ani jsme se nenadáli a už byl čas vrátit se do školky na dobrý oběd.

Moc se nám ještě nechtělo odcházet, ale slíbili jsme si, že opět přijdeme brzy na další návštěvu.

Tak se milé babičky a dědečkové na vás moc těšíme!

foto: fotogalerie a také zde

Ve čtvrtek 19. 9. 2019 se všichni předškoláci z MŠ „ Berušky“ vypravili na benešovské náměstí. A víte proč? Protože se konala akce „ Liga proti rakovině“, kterou jsme přišli podpořit. Naučili jsme se a vyzkoušeli nové věci. Také jsme si zde mohli ověřit náš čich, koordinaci rukou a nohou a naše dýchání. Nakonec jsme všichni společně zazpívali pro dobrý den všem.

foto: ve fotogalerii a také zde

Z kopečka i do kopečka, veze mě má koloběžka…..

Touto básničkou zahájily děti v mateřské škole Berušky již tradiční závody koloběžek. Na start se postavili malí i velcí a dokonce i paní učitelky. Panečku, to byla rychlost. Závodníci se hnali do cíle jako vítr, ostatní bouřlivě povzbuzovali a sluníčko kouzlilo na tvářích krásné úsměvy. A medaile? Ty čekaly na všechny malé závodníky.

foto: ve fotogalerii a také zde

Loučení předškoláků z MŠ Berušky nesmí být smutné, proto pro ně paní učitelky připravily zahradní párty.

Ale znáte to, bez práce nejsou koláče. Aby mohlo nastat to správné veselí a řádění, museli předškoláci nejprve dokázat, co všechno se ve školce naučili. Na stanovištích plnili různé úkoly a s vyplněnou „žákovskou knížkou“ spěchali za paní ředitelkou, aby získali své první vysvědčení. A pak už jsme společně s rodiči tančili, zpívali a řádili. A co dál? Pusu mamce a taťkovi, zamávat, nachystat pelíšky, vyčistit zoubky, popřát si dobrou noc a okusit, jaké to je, spinkat ve školce až do rána.

A jaké to bylo? Zeptejte se našich předškoláků. My, paní učitelky, jim všem píšeme velkou jedničku!

Sídlo školy:
Mateřská škola „Berušky“ Benešov
Táborská 350
Benešov, PSČ 25601
mapa zde

Ředitelka školy:
Miroslava Kheková

Kontakt na mateřskou školu
Email: info@msberusky.cz
Web: www.msberusky.cz

Kontakt na pověřence GDPR
Ing. Petr Štětka