Iva Mudrová

„Nudíte se? Pořiďte si medvídka mývala…“

U nás v Beruškách to říkáme podobně.“Nudíte se? Pozvěte si klauna Ferdu.“

Konec školního roku se blíží a děti jsou jak pytel blech. Naštěstí klaun Ferda si ví rady. Zpívá s dětmi písničky, udělá legraci a na tancování si vezme na pomoc kačera Ronalda. Ten ukáže dětem, jak se zpívá a tancuje a je při tom veselo. Výskot dětí i paní učitelek je slyšet až na ulici a tak to má být!

A tak letošní oslava dne dětí u Berušek byla díky klaunovi Ferdovi roztančená, plná legrace a my všichni jsme si jí báječně užili.

foto: fotgalerie ataké zde

Dne 22.5. se naši předškoláci zúčastnili projektu ,, Škola v pohybu“ .Tento projekt slouží k probuzení chuti ke cvičení u dětí. Z důvodu špatného počasí se akce přesunula do tělocvičny DDM. Pod vedením instruktora Matěje Voráčka z FAČR si děti protáhly tělo. Dopoledne si děti užily sportováním – házením míčem, driblováním, opičí dráhou a různými pohybovými hrami. Rychle nám to uteklo a nezbývá nic než poděkovat a těšit se na další spolupráci.

foto: ve fotogalerii a také zde

Co by to bylo za předškoláka bez pořádné stužky. No jo jenže, kde ji vzít?

Na pomoc jsme zavolali klauna Ferdu, který společně se lvím panem ředitelem a naší paní ředitelkou, pasovali všechny předškoláky na budoucí školáky. Společně jsme si zazpívali, zatancovali a užili parádní zábavu až do času oběda. Děti si k obědu nesly hrdě připevněné stužky na tričku, na které jsou velmi pyšné. Do školy prý chtějí všechny děti a tak jim klaun Ferda s paní ředitelkou popřáli hodně štěstí na další cestu.

foto: fotogalerie a také zde

Jak důležité je znát číslo záchranné služby a umět si poradit v případě zranění, se dozvěděly děti 13.5.2019 při výukovém programu První pomoci. A jak byly děti šikovné při obvazování svých kamarádů – plyšáků vidíte samy. Kéž bychom i v běžném životě těchto situací zažívali co nejméně.

foto: fotogalerie a také zde

Jo čarodějnice! Ono se Vám to lehce řekne, ale vy nevíte, jak těžká je to práce! Nejprve jsme si přičarovali to nejhorší počasí, které je na pořádný čarodějnický mejdan to nejlepší- déšť a fujavici. Potom jsme svolali všechny čarodějné fujtajbl kolegyně a kolegy a dali se do čarování. Jenže na to musíte složit zkoušku – to nevíte?

Celý příspěvek

V pátek 26. dubna, jsme se vypravili na výlet ekovláčkem do Konopiště.

Jak jsme si jarní dopoledne užívali, se můžete podívat i vy.

foto: fotogalerie a také zde

„Všechno lítá, co peří má“

Po čtvrté a naposledy v tomto školním roce, přijela za dětmi z MŠ „Berušky“ „teta Kateřina“ z Čapího hnízda. Tentokrát s programem „Všechno lítá co peří má“. Děti se na chvilku mohly proměnit ve včelky, motýlky, ptáčky. Dozvěděly se, kdo je ve vzduchu jako doma, kde bydlí ptáčci. Na závěr si vyrobily čápa. Pak již nastalo loučení, popřání hezkých prázdnin a budeme se těšit, s čím novým nás „teta Kateřina“ zase překvapí v příštím roce.

foto: ve fotogalerii a také zde

17. dubna, na Škaredou středu, přišla pozvat na jarní vycházku děti z MŠ „Berušky“ velikonoční slepička. Ta si na nás vymyslela zapeklité úkoly, ale také jsme se od ní hodně nového dozvěděli. Např. že zrovna na Škaredou středu bychom se na sebe měli jenom usmívat, na Zelený čtvrtek bychom měli sníst něco zeleného a na Velký pátek, že se otvírají hory s poklady. A věřte nebo ne, i když nebyl pátek, děti našly v parku u Gymnázia opravdický poklad, který tam pro ně slepička schovala. Smutné je, že ač měla schované poklady dva, někdo cizí jeden našel a odnesl dřív, než stihly děti dorazit. Tak ať mu přinese hodně štěstí.

Ve školce pro nás byly ještě nachystané košíčky s různými předměty a museli jsme určit co patří k Velikonocům. Krásně jsme si jimi nazdobili stůl, vyfotili se se slepičkou a již se těšíme, až nás navštíví zase za rok. Tak KRÁSNÉ VELIKONOCE.

Sídlo školy:
Mateřská škola „Berušky“ Benešov
Táborská 350
Benešov, PSČ 25601
mapa zde

Ředitelka školy:
Miroslava Kheková

Kontakt na mateřskou školu
Email: info@msberusky.cz
Web: www.msberusky.cz

Kontakt na pověřence GDPR
Ing. Petr Štětka