Iva Mudrová

Je to až k nevíře, jak rychle ten čas běží.

Před malou chviličkou to byla mrňátka a než jsme se nadáli, jsou z nich opravdoví předškoláci. A tak se v pondělí 14. 5.2018 konala na školní zahradě slavnostní Stužkovaná předškoláků. Paní ředitelka nejprve přivítala všechny budoucí školáky, popřála jim, aby si poslední dny ve školce krásně užili a pak už jednotlivé paní učitelky ostužkovaly děti ze svých tříd a paní ředitelka je pasovala na předškoláky. Na závěr jsme si společně spočítali, kolik dní nám ještě zbývá do konce školního roku. Mnoho jich není, ale určitě ještě stihneme užít spoustu zábavy a dozvědět se hodně nového.

Platby školného a stravného na prázdninový provoz 2018

Stravné a školné na prázdninový provoz je třeba uhradit v těchto termínech:

MŠ Karlov ( je třeba uhradit na Karlově)

Školné 100,- Kč na týden -  5.6. a 6.6. 2018 – 7.30 – 15.30 hodin

Stravné 37,- Kč na dítě a den - 5.6.a 6.6. 2018 – 7.30 – 14.00 hodin

MŠ Úsměv + Berušky (  na obě školky se platí v MŠ Berušky)

Školné 100,- Kč na týden - 19. 6. a 21.6. 2018 – 6.30 – 15.00 hodin

Stravné 34,- Kč na dítě a den - 19.6. a 21.6. 2018 – 6.30 – 15.00 hodin

byl název programu, který děti z MŠ Berušky shlédly ve čtvrtek 3. 5. 2018.

Poutavý příběh o medvídkovi Brumlovi a také o tom, jak se bezpečně chovat na silnici, jak správně přecházet silnici, co nám říká semafor, co je cyklostezka, stezka pro chodce a další, zaujal všechny děti, které nadšeně spolupracovaly a dokázaly medvídkovi spolehlivě poradit v různých situacích. Měly také možnost si vše prakticky vyzkoušet.

Slet čarodějnic u Berušek

„Tfujtajbl vespolek…“, tento čarodějnický pozdrav jste mohli zaslechnout ve čtvrtek 27. 4. 2018 na benešovském náměstí. To malí čarodějové a čarodějky z mateřské školy Berušky trénovali svoje kouzla a čáry na opravdovou velkou čarodějnou noc.

Celý příspěvek

Zdravé zoubky

Další, již čtvrté, setkání se studentky zdravotnické školy se uskutečnilo ve čtvrtek 19. 4.2018.

A o čem byla řeč tentokrát? Jak správně držet kartáček, jak správně, kolikrát a jak dlouho si čistit zoubky….. Po rozhovoru měly děti možnost si vše vyzkoušet prakticky a také na ně čekal zajímavý výtvarný pokus.

V pondělí 16. 4. 2018 se děti z MŠ Berušky opět jely podívat do Prahy, do divadla „U Hasičů“. Ačkoliv nám počasí nepřálo a celou cestu nás provázel déšť, nám to vůbec nevadilo. Všichni jsme se těšili na představení „Čert a Káča“, které nám zahrálo Liduščino divadlo.

Káča byla jaksepatří nabroušená a nic se jí nelíbilo. Atak si pro ni přišel čert, aby ji trochu zkrotil. Peklo bylo děsivé, špinavé a smradlavé. A to se Káče zase nelíbilo a chtěla líné čerty převychovat. To byla ale legrace! No a jak to dopadlo? Čerti se Káči zbavili, Káča se poučila a už nebyla vybíravá. A my děti jsme si to užily a hodně se nasmály.

foto: fotogalerie a také zde

9. 4. 2018 navštívili zaměstnanci ekoécentra Vlašim naší MŠ s programem „ Cesta do Hračkoříše“. Děti se ocitly v kouzelné zemi hraček, ale mělo to jeden háček. Hračky patřily zlobivým dětem, které je rozbily a samy se proměnily v loutky. Předškoláčci se při opravování hračky oslíka a vozíku seznámili s tím, co je to matka a šroub, co je to klíč a šroubovák a prakticky si vyzkoušely, jak se s nimi pracuje. Nakonec vše dobře dopadlo a loutky se opět proměnily v děti, které si slíbily, že se k sobě budou chovat hezky a už si nebudou nic rozbíjet.

foto: fotogalerie a také zde

„Ťuky, ťuky na vrátka, otvírá se zahrádka..“ i děti z naší MŠ se konečně dočkaly a v pátek 6. 4. 2018 za krásného jarního počasí pomohly parádivému sluníčku vše nachystat. Sluníčko si pro děti připravilo úkoly v podobě vázání mašliček, poznávání jarních kytiček i kreslení sluníček. Odměnou jim byl zlatý klíček k odemčení pískovišť a těšení se na další pobyt na školní zahrádce.

foto: fotogalerie a také zde

Při čtvrtém a zároveň posledním povídání si s „Oživlými živly“, tentokrát s „Hliněnkou“, se děti z MŠ dozvěděly plno zajímavých věcí. Proč je vlastně půda hnědá, kde se vůbec vzala, že Hliněnka není žádná malá holka a pokud se rozhněvá, může vzít lidem půdu pod nohama, ale když se směje, dává rostlinám život.

Za úspěšné absolvování všech čtyř výukových programů Barevné zimy- oživlé živly, získala každá třída diplom.

Zapsala: Hana Bártová

Sídlo školy:
Mateřská škola „Berušky“ Benešov
Táborská 350
Benešov, PSČ 25601
mapa zde

Ředitelka školy:
Miroslava Kheková

Kontakt na mateřskou školu
Email: info@msberusky.cz
Web: www.msberusky.cz

Školní jídelna: