Iva Mudrová

Ahoj Kuřátka ,Medvíďata, Berušky, Koťátka a Myšky

Určitě všichni znáte pohádku Boudo, budko. Mamka nebo taťka vám jí mohou pro připomenutí přečíst.
Která zvířátka v pohádce hledají domeček?
Kolik jich v domečku bydlelo , než přišel medvěd?
Proč zvířátka nechtěla medvěda do domečku?
Bydlí zvířátka opravdu v domečku?
Kde byste našli myšku, žabku, zajíčka…?

Naše milé „Berušky“

Tento týden Vám bílý Martinův kůň přináší nové úkoly. Vypráví vám legendu o svém pánu Martinovi, ten byl chytrý, vytrvalý, statečný a všechny zadané úkoly s dobrým srdcem vždycky splnil. Pokuste se o to i VY! Přejeme vám u toho hezkou zábavu a třeba zaslechnete dusot koní nebo uvidíte přijíždět Martina na bílém koni.

Celý příspěvek

Děkujeme všem rodičům, kteří si své děti, v této nelehké době nechávají doma a tím pomáhají eliminovat možné šíření nemoci Covid-19 v MŠ. Velmi nám tak pomáháte zachovat provoz pro děti rodičů, kteří opravdu jinou možnost nemají. Vašeho pochopení a empatie si velmi vážíme a všem ještě jednou DĚKUJEME.

Kolektiv zaměstnanců MŠ Berušky

Ahoj kamarádi,

už nám začal další podzimní měsíc Listopad. Když se řekne listopad, jaké slovo hned na začátku slyšíte? Ano, správně, je to LIST. Proto i tento úkol bude hlavně o listí. Nejdříve se naučíme básničku .

Listopadová

Listopad má pro každého
zvláštní krásu, vážení.
Že nevíte, co tím myslím?
Přece listí na zemi!

Celý příspěvek

Naši malí, milí kamarádi.
Tentokrát pro vás máme tvoření s dýněmi. Pokud máte doma opravdovou dýni, můžete si ji s pomocí rodičů vydlabat a vyzdobit. Jestliže nemáte, můžete ji vyrobit z papírového talíře, nalepit, nakreslit…..cokoliv co vás napadne.
Těšíme se, až nám pošlete obrázky vašich výtvorů.

Kdo bude chtít, může se naučit veselou básničku:

,,Tlusťoška a muška“

Tlustá dýně svítí líně
v naší malé zahradě.
Vymlouvá se, že ji kouše
malá muška na bradě.
Achich, ouvej, moje brada
já teď svítit nemohu!
Pomohla by dobrá rada,
jak tu mušku přemohu?
Zasviť na ni líná dýně,
mouše bude hic.
Zahřeje se, zapotí se,
nepřiletí víc!

Vážení rodiče,

Z nařízení KHS byla naše mateřská škola uzavřena prozatím do 23.10.2020.
Na základě průzkumu docházky v týdnu od 26.10. – 30.10. 2020 zůstává MŠ UZAVŘENA.

Ředitelka školy

Vážení rodiče, ahoj kamarádi,

protože se nějakou dobu nebudeme potkávat přímo ve školce, posíláme pro všechny nápad pro chytré hlavičky na krácení dlouhé chvíle, trénování šikovných prstíků, poznávání barev…..ke stažení zde
Až zvládnete všechny „úkoly“, nakreslete pastelkami krásný podzimní obrázek pro kamarády. Nejdříve se rozhlédněte, s jakými barvičkami podzim nejraději čaruje.

Rodiče předškoláků budou kontaktovat třídní učitelky pomocí aplikace Naše MŠ nebo emailem. Všechny aktivity jsou v návaznosti na ŠVP , jsou doporučené, nikoliv závazné.

Karanténu včetně provedení testu nařizuje vládní nařízení, je to tedy právně závazné a tedy povinné. Ta možnost, že se neprovede test, je pouze pro výjimečné situace, kdy se test nestihne a ne pro ty, kdo se vyhýbají testu. Děti mají onemocnění převážně bezpříznakové a tudíž rodiče, kteří vědomě nepošlou dítě na testy, porušují zákon a přispívají k šíření infekčního onemocnění.

Vážení rodiče,

z rozhodnutí krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze je naše mateřská škola uzavřena od 16.10. do 23.10.2020. O tomto mimořádném opatření bylo rozhodnuto z důvodu výskytu nákazy onemocněním Covid-19 v naší MŠ.

Nařízenou KARANTÉNU mají děti ze třídy MEDVÍĎATA a KUŘÁTKA. Rodiče těchto dětí obdrží podrobné informace emailem.

Kdo z rodičů bude potřebovat vystavit potvrzení o uzavření MŠ z důvodu čerpání ošetřovného, požádejte na info@msberusky.cz. Aktuální informace vám budou zasílány přes aplikaci Naše mš, nebo je najdete na webových stránkách.

Sídlo školy:
Mateřská škola „Berušky“ Benešov
Táborská 350
Benešov, PSČ 25601
mapa zde

Ředitelka školy:

Kontakt na mateřskou školu
Email: info@msberusky.cz
Web: www.msberusky.cz

Kontakt na pověřence GDPR
Ing. Petr Štětka
Email: poverenec@benesov-city.cz