Iva Mudrová

Ke každoroční veselé slavnosti v MŠ Berušky patří již neodmyslitelně KARNEVAL. Přesto, že jsme ho letos prožili trochu jinak, bez účasti rodičů a pouze ve svých kmenových třídách, všichni si ho náramně užili.

Celý příspěvek

Také v letošním školním roce se předškoláci z MŠ Berušky těšili na setkávání s babičkami a dědečky v benešovském POSEZU. Bohužel je všechno jinak a na osobní setkání si ještě budeme muset nějaký čas počkat. Společné radosti ale přece jen zažíváme, i když jen na dálku, ať už to byla vánoční přání, které děti pro babičky a dědečky vyrobily, nebo společné chystání „Ptačí hostiny“ .

„Milé Berušky, děkuji za pomoc s přípravou ptačí hostiny. Ptačí stromeček jsme nazdobily i s babičkami, které potvrdily, jak moc nám v Posezu chybíte. Těším se na další spolupráci a ráda se s vámi vrhnu do různobarevných nápadů
Krásný den, Bára z Posezu.“

Také my v Beruškách už se těšíme na další „výzvu“ a spolupráci.

Sněží, sněží, volaly tento týden děti ve školce, a protože už ráno viděly naši zahradu zasněženou, nemohly se dočkat, kdy už půjdou ven. Stále se chodily ptát paní učitelky, jestli budou moci bobovat a stavět sněhuláka.
A tak se navlékly kombinézy, nasadily čepice a rukavice a hurá do sněhu. Jezdilo se na lopatách, koulovalo, dělali se andělíčci ve sněhu a spoustu dalšího. Do školky jsme se pak všichni vraceli rozesmátí a s pěknými červenými tvářemi. Doufáme, že nám ten sníh ještě chvíli vydrží, abychom si dosyta užili.

Sníh nám letos nedělal jen radost, ale přidělal nám plno starostí, když nám zmrznul na střeše a hrozilo, že bude padat na chodník. Velmi jsme ocenili pomoc benešovských hasičů, kteří okamžitě přijeli a s kalamitou nám pomohli. Všechny děti napjatě sledovaly záchranu naší školky a radovaly se, že vše dobře dopadlo.

PLÁN OTEVŘENÍ MŠ V BENEŠOVĚ V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN 2021
Mateřské školy budou otevřeny ve vyznačeném termínu. V době uzavření naší MŠ máte možnost umístit své dítě do jiné MŠ v Benešově.
Přihlášky na prázdninový provoz se budou vybírat v měsíci dubnu (včas vás upozorníme).
1.7. – 16.7     - MŠ BERUŠKY
19.7. – 30.7. – MŠ ČTYŘLÍSTEK
2.8. – 13.8.   - MŠ ÚSMĚV
16.8. – 27.8. – MŠ KARLOV
30.8. – 31.8. – PŘÍPRAVNÝ TÝDEN – MŠ UZAVŘENY

VE DNECH

6.1. – 15.1. 2021

od  6.30  do  8.15 hodin

SE  BUDE  VYBÍRAT  ÚPLATA  ZA  MŠ  NA  MĚSÍC leden, únor, březen  2021

(500,- Kč na měsíc, celkem 1500,-Kč)

Prosíme, připravte si přesnou částku.  DĚKUJEME.

Platbu lze provést i bezhotovostně na účet MŠ.

pro správnou identifikaci platby je nutné do poznámky uvést:

Příjmení a jméno dítěte + třída, kterou vaše dítě navštěvuje

Svátek Tří králů s sebou přináší konec vánočního období. Podle prastaré tradice Kašpar, Melichar a Baltazar obcházeli domy, aby jim požehnali. Také my si tento svátek spojujeme s návštěvou Tří králů a popisováním domů písmeny K+M+B+2021, koledováním či konáním tříkrálových sbírek.

Sídlo školy:
Mateřská škola „Berušky“ Benešov
Táborská 350
Benešov, PSČ 25601
mapa zde

Ředitelka školy:
Miroslava Kheková

Kontakt na mateřskou školu
Email: info@msberusky.cz
Web: www.msberusky.cz

Kontakt na pověřence GDPR
Ing. Petr Štětka