Iva Mudrová

A je to tady! Naši předškoláci měli poslední rozlučkovou zahradní slavnost s přespáním ve školce. Odpoledne přišli se svými rodiči na zahradu, kde nejdříve plnili úkoly hodné pravých předškoláků- určování písmenek, poznávání tvarů, vázání kličky, kotoul….

Pak si společně s rodiči a učitelkami zatančili a někteří i zazpívali do mikrofonu společně se zpěvačkou Kateřinou Ševidovou, kterou na klávesy doprovodil Zdeněk Kopecký.

A večer už byl čas rozloučit se se svými rodiči, kteří nám na dobrou noc zazpívali „Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko“ a dali usu na tvářičky.

Děti si daly společně večeři a pak už je čekalo divadelní představení. Přišli se na nás podívat klauni Klerenc a Kredenc, naši známí popletové, kteří rozesmáli všechny dětské oči. Klauni vysvětlili předškolákům, že spát ve školce nemůže každý, jen ten, kdo splní úkoly na stezce odvahy, kterou si každý projde sám téměř ve tmě. A i když se někteří trošičku báli, všichni stezkou prošli a došli až do cíle, kde na ně čekaly odměny, ale také postýlky. Spinkat šly děti až za úplné tmy. Spokojené a unavené spaly celou noc.

Ráno už na všechny odvážné předškoláky čekala společná snídaně a medaile za statečnost, pak už hurá domů, vyprávět vše taťkovi a mamince.

Foto: fotogalerie a také zde

Tak už jsme se dočkali. Přišel čtvrtek 14.6.2018, na který se jak děti, tak i dospělí v MŠ Berušky moc a dlouho těšili. Počasí se umoudřilo, zabalili se batohy, poslední pusa mamce, zamávat a jedeme do zbábavního parku Mirakulum. Čekalo nás nepřeberné množství zábavy – prolézačky, skluzavky, trampolíny, zvířátka…prostě všechno co nás děti potěší. Byli jsme i v labyrintu, ale domů jsme odjeli všichni :) .

Prožili jsme úžasný den, všichni jsme byli příjemně unavení a spokojení, co víc si přát.

Hana Bártová

foto: fotogalerie a také zde

Dne 6. 6. 2018 proběhla šerpovaná dětí, které už v září nastoupí do 1. Třídy. Děti slavnostně ošerpovaly třídní učitelky s přáním všeho nejlepšího do dalšího života a uchováním vzpomínek na dobu her, zábavy i smíchu v MŠ. Slavnostní chvíle byly naplněné štěstím, pýchou nad tím, co jejich děti umí, ale objevila se i slzička protože…. „UŽ NEJSME PRŤÁCI, ALE VELKÝ ŠKOLÁCI“.

Martina Benáková

POKUD MÁTE  7.6.2018  VOLNÉ ODPOLEDNE,

ZVEME VÁS NA BESEDU

s Mgr. LUCIÍ DUŠKOVOU

Dozvíte se plno zajímavých informací na téma:

 Příprava dětí na školu

 Vývoj řeči u dítěte

 Logopedická prevence

 Co dělat před vstupem dítěte do ZŠ

Akce pro rodiče od 16.00 hodin v MŠ

Úterní dopoledne (29. 5. 2018) bylo v mateřské škole Berušky plné smíchu a radosti. A víte proč?

To Klaun Ferda přijel, i když s malým předstihem, popřát dětem k jejich svátku. Aby bylo legrace ještě více, vzal s sebou svého kamaráda Mimoně. A tak se tančilo, zpívalo, řádilo a hráli soutěže. Na závěr překvapil klaun Ferda všechny děti malým dárkem.

Všichni jsme si to společně, na naší sluncem zalité zahradě užili a příští rok se na klauna Ferdu budeme zase těšit.

foto: fotogalerie a také zde

24.5.2018 navštívili naši MŠ záchranáři s svým vzdělávacím programem pro děti.

Seznámili děti s kamarádem Kryštůfkem, který je naučil, jak se zachovat, když se kamarádovi něco stane. Zdravotníci dětem ukázali prostředí sanitky, děti měly možnost vyzkoušet si lehátko a nahlédnout do batohu s první pomocí.

Za odměnu všechny děti dostaly malého záchranáře, kterému namasírovaly srdíčko, a na závěr obdržely diplom malého záchranáře.

foto:fotogalerie a také zde

V úterý 22. 5. 2018 proběhla v mateřské škole Berušky poslední hodina keramiky, kterou si tentokrát děti užily společně se svými rodiči a společně si vytvořily poslední výrobek v tomto školním roce.

Velmi bychom chtěli poděkovat paní lektorce D. Kellnerové za skvělé vedení kroužku a již teď se těšíme na spolupráci v novém školním roce.

foto: fotogalerie a také zde

Také v tomto roce se zúčastnily děti z MŠ Berušky kurzu plavání. Za úspěšné zvládnutí obdrželi naši malí plaváčči Mokré vysvědčení.

Sídlo školy:
Mateřská škola „Berušky“ Benešov
Táborská 350
Benešov, PSČ 25601
mapa zde

Ředitelka školy:
Miroslava Kheková

Kontakt na mateřskou školu
Email: info@msberusky.cz
Web: www.msberusky.cz

Kontakt na pověřence GDPR
Ing. Petr Štětka