Iva Mudrová

Hraďte na účet – 325864309/0800

Do poznámky uveďte – Jméno dítěte, třídu a NIN srpen

Platba stravného :

Kdo hradí stravné převodem z účtu, nemusí nic dělat, stravné mu bude strženo.

Kdo hradí stravné v hotovosti : uhradí první den, při nástupu dítěte v kanceláři školy.

Přihlášení je závazné, uhrazené stravné se nebude vracet.

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA JOSEFA SUKA BENEŠOV

vypsala

TERMÍNY TALENTOVÝCH ZKOUŠEK

pro školní rok 2020 – 2021

Potřebné informace naleznete zde

Přihlášení na všechny obory je třeba (odeslat) odevzdat před příchodem k zápisu do ZUŠ J. Suka Benešov. Po podání elektronické přihlášky budete kontaktováni pracovníkem školy na domluvě časového termínu talentové zkoušky.

Ahoj kamarádi,

už jste někdy na obloze viděly duhu? Takové ty krásné barevné oblouky? Určitě ano. Jestlipak ale víte, jak vlastně duha vzniká? Nápovědu naleznete zde :)

Víte, kolik má duha barev? A v jakém jsou pořadí? Dokážete je všechny vyjmenovat? Duhová básnička vám napoví. Teď už jistě dokážete správně vybarvit Duhový obrázek.

Na obyčejný papír namalujte pod sebe kolečka tak, jak jsou barvy na duze a ke každému kolečku namalujte 3 věci, které mají stejnou barvu.

Víte, že si duhu můžete udělat i doma? Zkuste to podle návodu zde

stažený soubor   images

Ahoj kamarádi,

dnes vám úkol posílá kamarádka Eliška :). Podle obrázku si můžete vyrobit krásné lodičky.

Co pluje?

Na sladké či slané vodě
plují malé, velké lodě,
a na mořské hlubině
plují lodě obryně.

Vzpomeňte si, jaké druhy lodí a lodiček znáte. Co všechno lodě mohou vozit? Kde které lodě plují? Zahrajte se hru : Malý x velký.( Malá lodička x velká loď). Pojmenujte tak věci kolem sebe, nebo co vás napadne. Zkuste to také obráceně – loď x lodička, bota  x botička …….

A teď se trošku protáhněte :)

• motivované cvičení – lodě
    • kanoe – klek na pravé koleno, paže do vzpažení, plynulým pohybem s rotací trupu vpravo zapažit (pádlování)
    • lodička – sed, vzpažit, paže opisují kruh vpřed, trup do mírného předklonu, s pohybem paží zpět (veslování)
    • rybářská loď – sed, ruce i nohy zvednout, krátká výdrž
    • parník – sed zkřižný, pravou ruku vzpažíme, levou upažíme, úklony trupu vlevo, vystřídáme

stažený soubor

Žádáme rodiče dětí, které budou po znovuotevření nastupovat do mateřské školy, aby školné na měsíc červen (400,- Kč) uhradily převodem na účet (číslo účtu: 325864309/0800).

Do poznámek napište: NIN červen, jméno dítěte a třídu.

Ahoj kamarádi,

…. a je tu další úkol pro vaše šikovné ručičky. Podle návodu zde si můžete vyrobit „Veselé vrtulky“ se kterými zažijete jistě spoustu legrace.
Pojmenuj barvy ze kterých je tvoje vrtulka vyrobena, najdi a  vyjmenuj 5 věcí stejné barvy.
Kolik proužků papíru jsi potřeboval(a) na výrobu vrtulky?
Co všechno má vrtule?
Víš z čeho se vyrábí papír? Ze kterého stromu  se snáší podobné vrtulky?
Můžete natočit krátké video, jak se vám vrtulky povedly a jak létají, už se moc těšíme :)

HOW-TO-MAKE-A-PAPER-HELICOPTER2  HOW-TO-MAKE-A-PAPER-HELICOPTER1

Ahoj kamarádi,

máme tu další úkol, tentokrát hudební. Najděte doma jakoukoliv věc, na kterou se podle vás dá hrát. Třeba jen i své tělo nebo cokoliv (z jakého materiálu je váš „ nástroj“, vydává tóny vysoké x hluboké…)? Dejte i něco takového mamince, tatínkovi, babičce, dědečkovi, nebo svému sourozenci a založte si malou kapelu. Zazpívejte si písničky, které máte rádi a udělejte si radost.

A pokud chcete, můžete si některé nástroje doma vyrobit sami. Například když nasypete rýži, nebo čočku do obalu z hračky z kinder vajíčka, máte domácí rumbakouli. Nebo na plastovou vaničku třeba od másla, nebo sýra navlékněte gumičky a brnkejte na ně jak na kytaru. Použít můžete cokoliv, co vás napadne, tvořivosti se meze nekladou a sami zkuste nějaký nástroj vymyslet a vyrobit.

IMG_0776  IMG_0777  IMG_0778  IMG_0779

Mateřská škola „Berušky“ bude otevřena 25.5.2020.

Je nutné do 14.5.2020 nahlásit emailem (info@msberusky.cz) nástup vašeho dítěte, aby bylo možné zajistit potřebný počet pedagogických, provozních zaměstnanců a objednat potraviny.

Podrobné informace ke znovuotevření si, prosím, pečlivě prostudujte zde.

Sídlo školy:
Mateřská škola „Berušky“ Benešov
Táborská 350
Benešov, PSČ 25601
mapa zde

Ředitelka školy:

Kontakt na mateřskou školu
Email: info@msberusky.cz
Web: www.msberusky.cz

Kontakt na pověřence GDPR
Ing. Petr Štětka
Email: poverenec@benesov-city.cz